Политика
19.05.2026.
10:45
Станивуковић: Нико нема право да блокира пројекат који је плаћен новцем грађана
Позивам руководство УИО да на данашњој сједници ХИТНО усвоје одлуку о отварању новог граничног прелаза у Градишци, рекао је Станивуковић

Гранични прелаз Градишка је данас затворен због урушавања дијела моста! Ово више није питање политике, ово је питање живота људи и њихове безбједности, изјавио је предсједник ПСС и градоначелник Бањалуке, Драшко Станивуковић.
- Нови мост, плаћен више од 100 милиона евра народног новца, само некoлико километара даље - затворен! И то не због техничког проблема, не због безбједности, већ због једног потписа и једног човјека који је себи дао за право да одлучује против интереса грађана Републике Српске и БиХ. На све ово указујемо већ мјесецима! Док народ чека у километарским колонама, док наши људи из дијаспоре сатима стоје на границама да би дошли својим кућама, породицама и огњиштима - појединци из фотеља им поручују нисте добродошли - каже Станивуковић и додаје:
- Позивам руководство УИО да на данашњој сједници ХИТНО усвоје одлуку о отварању новог граничног прелаза у Градишци. Уколико то не ураде, бићемо принуђени да идемо корак даље, да кроз протесте и друге мјере, господу натјерамо да заврше посао који је давно требало да буде окончан. Нико нема право да блокира пројекат који је плаћен новцем грађана и који треба да служи народу, а не бирократији и личним сујетама - наводи он.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

УИО БиХ спреман да данас отвори нови гранични прелаз у Градишци
Политика
10:07

Тришић Бабић: Одлуке које је Шмит донио немају везе с правом и морају бити стављене ван снаге
Политика
09:52

Минић: Урушавање моста у Градишци озбиљно упозорење да више нема простора за одлагање отварања новог ГП
Политика
09:47



