Politika
22.10.2025.
12:52
Šehić: CIK nije nadležan za pitanja unutrašnje organizacije političkih stranaka
Centralna izborna komisija /CIK/ BiH nije dodijelila mandat Miloradu Dodiku na poziciju predsjednika SNSD-a, niti mu ga može i oduzeti, jer se u ovom slučaju primjenjuje Zakon o političkim organizacijama Republike Srpske, rekao je Srni bivši član CIK-a Vehid Šehić.

Централна изборна комисија /ЦИК/ БиХ није додијелила мандат Милораду Додику на позицију предсједника СНСД-а, нити му га може и одузети, јер се у овом случају примјењује Закон о политичким организацијама Републике Српске, рекао је Срни бивши члан ЦИК-а Вехид Шехић.
- ЦИК није надлежан за питања унутрашње организације политичких странака - рекао је Шехић поводом дописа судије Суда БиХ Сене Узуновић ЦИК-у да Додик не може да буде предсједник СНСД-а.
Он је истакао да му зато није јасно зашто је Суд БиХ одлуку доставио ЦИК-у, а не Регистарском суду у Бањалуци, који је једини овлаштен да поступи по таквој одлуци, с обзиром на то да је СНСД регистрован у Републици Српској.
Шехић је нагласио да се одлуке суда морају поштовати, али и да свака институција мора поступати у складу са својим надлежностима.
- Парламентарна странка има логичну намјеру да политички дјелује и учествује на изборима. Сада остаје да се види како ће Регистарски суд у Бањалуци поступити по овој одлуци - закључио је Шехић.

ТЕЖАК УДЕС На брзој цести ауто ударио у возило путарске службе
Tagovi
Preporučeni sadržaj

Arsenović: Legat gradonačelnika je finansijski slom grada
Politika
12:12

Ide li Uzunovićeva na "optuženičku" klupu?
Politika
11:45

(FOTO) Dodik, Minić i Karan položili vijence na vojničkom groblju u Miljevićima
Politika
10:09



