Large banner

Политика

13.02.2026.

09:48

Палата Републике три вечери у бојама застава Српске и Србије

Република Српска ће низом манифестација званично прославити Сретење као Дан државности, а под слоганом "Саборност и понос".

Palata Republike
Фото:provjereno.info

Поводом обиљежавања Сретења – Дана државности Републике Србије и Дана државности Републике Српске, Палата Републике биће освијeтљена у вечерњим часовима бојама застава Републике Српске и Србије три вечери (13., 14. и 15. фебруара), саопштено је из Кабинета предсједника Српске.

Република Српска и Република Србија утврдиле су заједничко обиљежавање Сретења као Дана државности Декларацијом о заштити националних и политичких права и заједничкој будућности српског народа донесеној на Свесрпском сабору у Београду у јуну 2024. године.

Република Српска ће низом манифестација званично прославити Сретење као Дан државности, а под слоганом "Саборност и понос".

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner