Политика
27.06.2026.
09:12
Каран честитао Дан града Добоја
Поводом Дана града Добоја, Синиша Каран упутио је честитку градоначелнику Борису Јеринићу, руководству Скупштине и свим грађанима Добоја

АУТОР
Ивана Винчић
Предсједник Републике Српске Синиша Каран, поводом Дана града Добоја, упутио је честитку градоначелнику Борису Јеринићу и предсједнику Скупштине града Зорану Благојевићу.
- Добој се одувијек издвајао као мјесто снаге и упорности, град који је кроз вијекове градио свој идентитет на темељима заједништва. Данас, Добој наставља тим путем, развијајући се у модеран и привредно значајан центар, чија улога превазилази локалне оквире и представља ослонац цијеле Републике Српске - поручио ке Каран.
У честитки, предсједник Српске је пожелио пуно личног и заједничког успјеха и просперитета.
- Нека вам овај дан буде подсјетник на све оно што Добој чини посебним, марљивост, солидарност, те да буде нови подстицај за даљи напредак и предан рад на добробит свих грађана - каже Каран.
Дан града слави се 28. јуна у знак сјећања на први писани помен Добоја у дубровачком писму које је тог датума 1415. године упућено угарском краљу Жигмунду.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.





