Large banner

Политика

14.08.2026.

12:46

Калабухов: Многи Бошњаци наду виде у руском предсједнику Путину

Руски амбасадор Игор Калабухов рекао је да многи Бошњаци виде наду у Владимиру Путину и говорио о односима Русије и Запада

Калабухов: Многи Бошњаци наду виде у руском предсједнику Путину
Фото:SRNA

Амбасадор Русије у БиХ Игор Калабухов изјавио је да многи Бошњаци, како стари, тако и млади виде наду управо у руском предсједнику Владимиру Путину.

У осврту на текст "Има ли наде за Бошњаке" у коме аутор набраја факторе који, према његовом мишљењу, дају основ за позитиван одговор на ово питање, Калабухов је указао да у наставку чланка он прави необјашњиви логички заокрет и спомиње личност предсједника Руске Федерације.

- Ово ми се чини чудним. Категорично се не слажем с тврдњама да Русија храни "десничарске националистичке структуре у Европи". Њихов настанак и јачање је узроковано својим разлозима, које је ваљда неприкладно овдје анализирати - навео је руски амбасадор.

милорад додик

Додик: Смисао избора у БиХ нису бирачи и странка, већ скенери - по сриједи превара

Једино објашњење, додао је он, јесте тврдња која је на Западу постала мантра да је Русија крива за све - од изумирања диносауруса до глобалног загријавања.

- Али сагласан сам са аутором када постулира да ако нема правде, рат је неизбјежан - рекао је он.

Подсјетио је да је одсуство правде довело до ситуације присиљавања Сакашвилијевог режима на мир у августу 2008. године.

дамир лекић

Ухапшен познати адвокат: Сумња се на прање новца

- Управо одсуство правде према Русима у Украјину и антидржавни, у суштини профашистички пуч у Кијеву, одбијање украјинских власти, који су већ изгубили легитимитет, и њихових западних покровитеља, да постигну договоре за уређење ситуације довео је на крају до Специјалне војне операције - појаснио је Калабухов.

Он је цитирао предсједника Руске Федерације Владимира Путина који је једном рекао - ако је тучњава неизбјежна, мораш ударити први.

- Али удари са сигурношћу да имаш доста снаге за одвраћање узвратне реакције. Удари, али буди великодушан и милосрдан према невиним. Удари, али немој слијепо одбијати могућности постизања политичког рјешења - рекао је Калабухов.

Закључио је да је једини услов након не само деценија, већ и вијекова обмане од "партнера" безусловно вођење рачуна о руским националним интересима.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner