Large banner

Политика

28.06.2026.

21:24

Додик: БиХ не може да опстане ни у каквој варијанти

Додик је у Градишци поручио да је БиХ неуспјешан међународни пројекат и да не постоји заједнички политички оквир.

Додик: БиХ не може да опстане ни у каквој варијанти
Фото:provjereno.info

БиХ не може да опстане ни у каквој варијанти, највећа међународна операција, не само војна, него и политичка, овдје није успјела да направи причу, рекао је предсједник Милорад Додик.

Додик сматра да је свима у БиХ јасно да од ње нема ништа, да се није нашла унутрашња кохезија, те напоменуо да се знало да није могућа чим је дошло до рата.

Указао је да је створен историјски анимозитет и да је немогуће да се сруши вољама које долазе са стране.

"Непомирљиве историјске разлкикје су учиниле да нема никаквих могућности", рекао је Додик на трибини "Геостратешки правац Српске" која се вечерас емитује на РТРС-у.

Он је напоменуо да се као насилни механизми за прављење њихове државе масовно користе антидејтонски органи као што су Сипа, Суд, Тужилаштво, антиуставни Уставни суда БиХ да би се дисциплиновали остали.

Додик је поновио да је немогуће прихватити покушаји да се наметну органи БиХ као хијерахијски изнад органа Републике Српске.

"Коначно би Република Српска требало да каже не једном таквом концепту", оцијенио је Додик.

Указао је да ће међународна интервенција још мало трајати али да се и она цијепа, те додао да га радује да код свих на овом простору преовладава жеља за миром.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner