Large banner

Свијет

16.06.2026.

15:48

Епидемија измиче контроли: У Конгу већ потврђено 182 смртна исхода од еболе

Жан Касеја упозорио је да би епидемија еболе у Конгу могла бити најгора до сада због десетина хиљада непраћених контаката обољелих.

Конго ебола
Фото:Принтскрин

Генерални директор афричких центара за контролу и превенцију болести Жан Касеја упозорио је да би актуелна епидемија еболе у Конгу могла да буде најгора до сада, наводећи да тренутно има десетине хиљада контаката обољелих којима се није ушло у траг.

"Ако не зауставимо епидемију врло брзо, биће горе од онога што смо имали у западној Африци и источном дијелу Демократске Републике Конго", рекао је Касеја на виртуелном састанку шефова афричких држава.

Њемачка

Најава из Берлина: Почетак мировних преговора са Русијом током љета

Он је мислио на епидемију која је захватила Гвинеју, Либерију и Сијера Леоне од 2014. do 2016. године, у којој је умрло више од 11.000 људи и мање смртоносну епидемију у Конгу 2018. године.

Према званичним подацима, у Конгу је до данас потврђен 782 случај заразе вирусом ебола и 182 смртна исхода.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner