Large banner

Регион

27.04.2025.

08:34

Studenti i građani i dalje blokiraju RTS

Zaposleni ne mogu na svoja radna mjesta

Studenti i građani i dalje blokiraju RTS
Фото:SRNA

Studetniu blokadi i građaničetrnaesti dan blokirajuzgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Košutnjaku, onemogućavajući zaposlenima u javnom servisu da dođu na svoja radna mjesta.

Od četvrtka ujutro studenti u blokadi ne dozvoljavaju ulazak u zgrade RTS-a ni radnicima obezbjeđenja.

Blokirani su glavni i sporedni ulazi u zgradu javnog servisa, a za saobraćaj su i dalje blokirane ulice oko RTS-a, javio je Tanjug.

Raskrsnica Takovske i Svetogorske ulice, kao i raskrsnica ulica Ilije Garašanina i Takovske i dalje su blokirane kontejnerima.

RTS je saopštio da je zbog blokade primoran da program emituje po izmijenjenoj šemi i da zaposleni uz velike napore realizuju i emituju program, uprkos nezakonitoj blokadi zgrade, studija, emisione i druge tehnike i progona novinara i snimatelja na terenu.

Јavni medijski servis je zbog blokade podnio prijavu Prvom osnovnom javnom tužilaštvu protiv NN lica i zatražio i reagovanje međunarodnih institucija.

Studenti u blokadi blokiraju RTS od 14. aprila u 22 časa, a naveli su da će blokada trajati dok se ne raspiše novi konkurs za članove Savketa Regulatornog tijela za elektronske medije ili "dok se ne ugasi RTS".

Таг:
Подијели

Оставите ваш коментар:

НАПОМЕНА:  Коментарисање вести на порталу  ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.

Large banner