Large banner

Хроника

29.01.2026.

11:49

ПУ Бањалука и Приједор у акцији "Носач": Приједорчанин ухапшен због провале у оптичарску радњу у Бањалуци

Акцију су реализовали припадници ПУ Бањалука и Приједор

ПУ Бањалука и Приједор у акцији "Носач": Приједорчанин ухапшен због провале у оптичарску радњу у Бањалуци
Фото:ilustracija

Приједорчнин Д.Т. ухапшен је у акцији "Носач" због сумње да је у мају прошле године провалио у оптичарску радњу у Бањалуци, сазнаје Провјерено.инфо

Акцију су реализовали припадници ПУ Бањалука и Приједор.

"Полицијски службеници Полицијске управе Бањалука су на основу наредбе Основног суда у Бањалуаци, а уз претходну сагласност дежурног тужиоца Окружног јавног тужилаштва Бањалука, заједно са полицијским службеницима ПУ Приједор извршили претрес у кући у мјесту Градина, град Приједор, ком приликом лице Д.Т. је добровољно предало предмете који се могу довести у везу са извршењем наведеног кривичног дјела. Слиједи криминалистичка обрада лица Д.Т. од стране полицијских службеника ПУ Бања Лука", саопштено је из ПУ Бањалука.

Након комплетирања и документовања предмета Окружном јавном тужилаштву Бањалука, против лица Д.Т. биће достављен извјештај о почињеном кривином дјелу ''Тешка крађа'' из члана 226. став 2. Кривичног законика Републике Српске.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner