23.06.2025.
13:06
EKSKLUZIVNO: Torba s oružjem otkrila prijetnju po bezbjednost predsjednika Dodika
U ovoj međunarodnoj akciji u kojoj je učestvovao MUP Srpske sa kolegama u Srbiji pronađeno je i oduzeto oružje koje se uglavnom koristi za likvidaciju

Bezbjednosne službe u Republici Srpskoj i Srbiji već duže vrijeme raspolažu informacijama koje govore o ugroženoj bezbjednosti predsjednika Srpske Milorada Dodika. Mjesecima traje intenzivna provjera i istraga o određenoj grupi iz Konjica koja je spremna i na najgori scenario. Dobar dio te ekipe, za koju se zna, već je u zatvoru ili pritvoru, saznaje Provjereno.
Sve je počelo u januaru. Na autobuskoj stanici u Sarajevu, jedna žena predaje torbu vozaču autobusa za Novi Pazar. Na torbi ceduljica osobe iz Novog Pazara.Vozaču to, kako saznajemo, bude sumnjivo pa prijavi policiji. U Pazaru, srpska policija pričeka ko će da dođe po torbu i pohapsi ih. Pala je tada četvoročlana ekipa trgovaca oružjem: Samir Divljanović kao organizator, Aldin Nalović, Antonija Karačić i Mirza Alibašić.
Jedan od uhapšenih povezuje se sa Dinom Muzaferovićem Cezarom, koji se trenutno nalazi u zatvoru u Sloveniji. Podsjećamo, zbog propusta u radu tužioca Džermina Pašića, Muzaferović se našao na slobodi, nakon čega su ubijena dva svjedoka iz predmeta protiv Muzaferovića.
U ovoj međunarodnoj akciji u kojoj je učestvovao MUP Srpske sa kolegama u Srbiji pronađeno je i oduzeto oružje koje se uglavnom koristi za likvidaciju, ali i dobar dio oružja i municije namijenjene za šverc. U torbi koja je iz Sarajeva poslata za Novi Pazar pronađen je arsenal oružja sa prigušivačima, kombinezoni, rukavice, maske.
Kako je srpsko tužilaštvo saopštilo nakon hapšenja četvorke, u torbi je nađeno: automatske puške marke „Ego“ sa po dva pripadajući okvira i municijom, jedan automatski pištolj oznake Z3205 sa dva pripadajuća okvira i municijom u kojoj se u jednom nalazilo deset komada metaka, a u drugom 20 komada metaka, jedna ručna bomba oznake 9007 M75 i dva prigušivača za vatreno oružje. Osim toga, pronađena je i oprema za motocikl crne boje, dva para rukavica, dve jakne, dva šuškavca, dva para pantalona, jedan mrežasti kombinezon i jedan štitnik za leđa
Po informacijama do kojih su došle bezbjednosne agencije, sporna torba koja je putovala iz Sarajeva do Novog Pazara, u Sarajevo je stigla iz Konjica. A preuzeta je u hotelu Garden City u Konjicu. Vlasnik tog hotela je Jasmin Badžak, inače vrlo blizak Nerminu Nikšiću i Zukanu Helezu. Badžak je prošle godine proglašen privrednikom godine.
Treba napomenuti da je javna tajna da je „ najrazvijenija“ privredna grana u i oko Konjica proizvodnja i šverc oružja. Do informacija o planu za atentat na predsjednika Srpske, došlo se upravo kroz istragu o švercu oružja iz Konjica do Novog Pazara. Kako saznajemo, na ovom slučaju se radi danonoćno, a zbog odlične saradnje policija u Srpskoj i Srbiji, ali i sa nekim organima u BiH, plan koji bi ugrozio predsjednika Milorada Dodika nije uspio. Za sada je poznato da je nabavku oružja organizovao Samir Divljanović koji ima podebeo policijski dosije iza sebe.