Друштво
09.05.2026.
11:33
Положени вијенци на Тргу палих бораца у Бањалуци
Прије полагања вијенаца интониране су химне Републике Српске, Србије и Руске Федерације

На Тргу палих бораца у Бањалуци данас су поводом 9. маја – Дана побједе над фашизмом положени вијенци и цвијеће код споменика жртвама фашизма.
Вијенце и цвијеће су положили делегације Народне скупштине, министри у Влади Републике Српске, изасланици предсједника Републике Српске, Народне скупштине и српског члана Предсједништва БиХ, руски амбасадор у БиХ Игор Калабухов, представници Конзулата Србије у Бањалуци, делегације града Бањалука, СУБНОР-а, антифашиста и удружења проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата.
Вијенце су положили и представници Српске у заједничким институцијама, делегација Трећег пјешадијског Република Српска пука, те представници општина и градова.
Прије полагања вијенаца интониране су химне Републике Српске, Србије и Руске Федерације.
Поводом дана побједе над фашизмом приређен је и пригодан умејетнички програм.
Дан побједе над фашизмом обиљежава се 9. маја у знак сјећања на тај датум 1945. године, када је ступила на снагу безусловна капитулација нацистичке Њемачке, чиме је завршен Други свјетски рат у Европи, који је у историји човјечанства био најмасовнији, а по броју људских жртава најстравичнији сукоб у којем је погинуло око 60 милиона људи.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






