Large banner

Друштво

09.05.2026.

11:26

Минић положио вијенац на Централно спомен-обиљежје у Фочи

Фоча данас обиљежава Дан општине у присуству предсједника Владе Републике Српске Саве Минића којем ће бити уручена Повеља општине

ИЗВОР: Срна
Минић положио вијенац на Централно спомен-обиљежје у Фочи
Фото:Ustupljena fotografija

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић данас је у Фочи положио вијенац на Централно спомен-обиљежје палим борцима и цивилима Одбрамбено-отаџбинског рата, мјесто сјећања на 646 страдалих становника ове општине.

Вијенце су положили и замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац, начелник Фоче Милан Вукадиновић, представници Амбасаде Србије у БиХ и удружења проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата.

Фоча данас обиљежава Дан општине у присуству предсједника Владе Републике Српске Саве Минића којем ће бити уручена Повеља општине.

Планирано је да у 12.00 часова Минић присуствује свечаној сједници Скупштине општине на којој ће му бити уручено признање.

Фоча обиљежава Дан општине када је и Дан побједе над нацизмом и фашизмом, због великог доприноса овог краја у борби за слободу у Другом свјетском рату. /

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner