Large banner

Друштво

15.05.2026.

14:28

Наставак радова на ауто-путу: Испитивање коловоза од Маховљана до Гламочана од 18. маја

Од 18. маја почиње петодневно испитивање коловоза на дионици Маховљани–Гламочани као припрема за рехабилитацију ауто-пута.

Наставак радова на ауто-путу: Испитивање коловоза од Маховљана до Гламочана од 18. маја
Фото:РТРС

Од понедјељка, 18. маја 2026. године, на дионици ауто-пута Е 661 Градишка-Бањалука, поддионица Гламочани-Маховљанска петља, изводиће се активности на испитивању коловозне конструкције и то на правцу од Маховљанске петље до Гламочана.

Подсјећамо, током марта и априла спроведене су активности, које претходе припреми пројекта рехабилитације коловоза на поменутој дионици ауто-пута, а то је геодетско снимање терена и испитивање коловозне конструкције на правцу од Гламочана до Маховљанске петље.

Испитивање коловозне конструкције од Маховљанске петље до Гламочана требало би да буде оконачно у наредних пет радних дана, почев од 18. маја 2026. године. Поступак испитивања одвијаће се у возној и зауставној траци.

Возачима се скреће пажња на додатни опрез приликом вожње наведеном дионицом у току спровођења поменутих активности, уз напомену да брзину кретања прилагоде условима на путу, поштујући промјењиву саобраћајну сигнализацију.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner