Спорт
23.08.2026.
09:32
Србија срушила Французе, Алимпијевић поручује: Исправљамо грешке за Исланд и Италију
Селектор Србије Душан Алимпијевић задовољан је напретком кошаркаша Србије након побједе над Француском и најављује меч у Орлеану.

АУТОР
Провјерено Инфо
Ова прва утакмица против Француза показала нам је доста добрих ствари које треба да његујемо и у будућности. Бекови су одиграли агресивну одбрану, нарочито на почетку треће четвртине. Из тога смо отварали лагане поене из контранапада, екипа је добро трчала и то је оно на чему смо радили, рекао је селектор кошаркаша Србије Душан Алимпијевић.
Србија је у четвртак увече савладала Французе 90:87, а поново ће одмјерити снаге вечерас, 23. августа, од 18 сати у Орлеану.
"Наравно, видели смо и негативне ствари, што је потпуно нормално за ову фазу припрема, а приоритет у другој утакмици биће да лоцирамо и исправимо те грешке до мечева са Исландом и Италијом“, рекао је Алимпијевић.
Селектор је нагласио да је задовољан радом и понашањем играча током десетак дана припрема у августу.
"Цeо стручни штаб и ја уживамо у раду са овим момцима. Имамо сјајну атмосферу и то није само прича, то се види по начину на који се боре једни за друге, покривају на терену и деле лопту. Морамо бити безгранично захвални људима који се одазивају репрезентативним обавезама. Утакмица је све више, напори су огромни, па је ово једно велико хвала свима њима. Приметна је и вијећа доза освјежења јер су играчи успјели да се одморе у односу на прошли прозор који је дошао одмах послије напорне сезоне", изјавио је Алимпијевић.
Двомеч са Француском заправо је припрема за најважнији дио августа, а то су утакмице са Исландом (28. август) у Београдској арени и Италијом (31. август) у Пезару у ФИБА прозору за Свјетско првенство.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Епилог скандала: МЛС казнио Месија због ударања противника
Спорт
22.08.2026.

Денвер коначно довео шампионско појачање - стигао шестоструки НБА ол-стар
Спорт
22.08.2026.

Тренер голмана Партизана поднио оставку након дебакла против Хетафеа
Спорт
21.08.2026.



