Спорт
10.06.2026.
08:20
Првог дана Свјетског првенства у Мексико Ситију биће затворене школе
Шејнбаумова је рекла федералним службеницима да сутра раде од куће и не долазе на посао, са изузетком служби од виталног значаја и оних који су ангажовани у вези са Свјетским првенством

Дјеца у Мексико Ситију добиће сутра неочекивани слободан дан, пошто је предсједник Клаудија Шејнбаум наредила обуставу наставе у настојању да се минимизира саобраћај на дан када мексичка репрезентација игра прву утакмицу на Свјетском првенству против Јужноафричке Републике.
Шејнбаумова је рекла федералним службеницима да сутра раде од куће и не долазе на посао, са изузетком служби од виталног значаја и оних који су ангажовани у вези са Свјетским првенством.
Утакмица Мексико-Јужноафричка Република почеће у 13.00 часова по локалном времену и то је прва од 104 утакмице Свјетског првенства које ће се играти у Мексику, Канади и Сједињеним Државама.
Шејнбаумова је рекла да је одлука о затварању школа донесена у настојању да се побољшају услови за мобилност, безбједност на путевима и приступачност, како за становнике Мексико Ситија, тако и за туристе, поводом отварања Свјетског првенства.
"Приватни и друштвени сектори у Мексико Ситију се позивају да примјене рад на даљину за све административне активности које нису од виталног значаја", рекла је она.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.





