Large banner

Спорт

05.04.2026.

11:34

Познат састав Србије у борби за Свјетски куп

У грчком граду Александрополи у понедељак почиње квалификациони турнир Дивизије 1 за учешће на финалном турниру Свјетског купа у Сиднеју

Познат састав Србије у борби за Свјетски куп
Фото:Старспорт

Селектор ватерполо репрезентације Србије Урош Стевановић одредио је списак играча за квалификације Свјетског купа.

У грчком граду Александрополи у понедељак почиње квалификациони турнир Дивизије 1 за учешће на финалном турниру Свјетског купа у Сиднеју (22 - 26. јули).

Послије припрема у Београду и Крагујевцу савезни селектор Урош Стевановић је одредио састав који ће представљати Србију.

То су: Владимир Мишовић (Црвена звезда), Милан Глушац (Нови Београд), Никола Муришић (Раднички), Ђорђе Лазић (Јадран ХН), Страхиња Крстић (УКЛА), Никола Јакшић (Раднички), Петар Јакшић (Раднички), Душан Тртовић (Нови Београд), Лука Пљеванчић (Нови Београд), Никола Лукић (Нови Београд), Василије Мартиновић (Нови Београд),Немања Станојевић (Шабац), Вук Милојевић (Нови Београд), Виктор Урошевић (Нови Београд), Марко Димитријевић (Нови Београд), Лука Гладовић (Нови Београд), пише Б92.

Србија је у групи са Холандијом, Мађарском и Грчком. У другој групи су: Италија, Хрватска, Шпанија и САД. У првом колу Србија игра са Холандијом, следе мечеви са Грцима и Мађарима.

У стручном тиму су поред селектора Стевановића тренери Милош Ћирић, Стефан Ћирић, Дарко Билић, Немања Личанин Милош Остојић (тренери) др Никола Репац (доктор), Алекса Николић (физиотерапеут).

Послије утакмицама у квалификационом делу у две групе, такмичење се наставља поново у двије групе. Прву ће ћинити по двије првопласиране екипе из квалификационих група, другу ће чинити преостале екипе.

Бодови се не преносе, а пет најуспјешнијих екипа ће се такмичити на финалном турниру у Сиднеју.

Другим ријечима, учесници прве групе су сигурни путници за Сиднеј док ће из друге групе само побједник моћи да учествује на завршном такмичењу.

Шести учесник је домаћин Аустралија, док ће преостала два стићи из Дивизије 2 чије ће такмичење бити одржано на Малти уз учешче 23 екипе.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner