Large banner

Спорт

07.12.2025.

19:32

Посушје пало у Бањалуци, Борац додатно побјегао Зрињском

Фудбалери Борца су у Бањалуци савладали Посушје са 3:1 (2:1) у утакмици 18. кола Премијер (ВВин) лиге БиХ.

Борац - Посушје
Фото:АТВ

На тај начин су се одлијепили на табели од најближег пратиоца, актуелног шампиона Зрињског, којем сада бјеже три бода.

Повео је Борац аутоголом Даниела Катића у 5. минуту. Квржић је убацио са десне стране, голман гостију Денковски је покушао да избије лопту, али је она погодила Катића и одбила се у мрежу гостију.

Гости су врло брзо, у 15. минуту, изједначили преко Марка Доманчића, показавши колико су опасни и да побједа над Зрињским два кола раније у Мостару није била случајност.

Бањалучани поново долазе у вођство, 2:1, голом Сандија Огринеца у 33. минуту. Хирош је центрирао из корнера, а Огринец се најбоље снашао у петерцу.

Каква би то утакмица била на којој се Лука Јуричић не би уписао у листу стријелаца?! Он је у 59. минуту, на асистенцију Хироша, повисио на 3:1, па је Борац могао комотније да уђе у завршницу меча.

Јуричићу је ово 14. погодак у 18 сусрета и убједљиво је најефикаснији фудбалер Премијер лиге БиХ.

У сљедећем колу Премијер лиге БиХ екипа Борца ће дочекати још једну екипу са дна табеле, Рудар-Приједор, док Посушје гостује у Широком Бријегу.

Подијели
Large banner