Large banner

Спорт

21.01.2026.

14:03

Крај за Међедовића у Мелбурну

Српски тенисер Хамад Међедовић није успио да се пласира у треће коло Аустралијан опена, пошто је данас у Мелбурну у другом колу изгубио од Аустралијанца Алекса де Минора 6:7 (5:7), 6:2, 6:2, 6:1.

Хамад Међедовић
Фото:screenshot/ Youtube

Меч је трајао три сата и четири минута. Де Минор је шести тенисер свијета, док се Међедовић налази на 90. мјесту АТП листе.

Српски тенисер је добио први сет у тај-брејку резултатом 7:6 (7:5). Аустралијски тенисер је потом заиграо ангажованије у другом сету, а овај дио меча је освојио са 6:2.

Меч је потом био прекинут на пола сата због кише, а тенисери су се вратили на терен пошто је затворен кров.

Де Минор је у трећем сету кажњавао све грешке Међедовића, који је у овом дијелу меча освојио само два гема. Аустралијски тенисер је бриљирао у четвртом сету, који је добио са 6:1.

Де Минор ће у трећем колу Аустралијан опена играти против побједника меча између Американца Френсиса Тијафоа и Аргентинца Франсиска Комесане.

Large banner