Large banner

Спорт

25.11.2025.

22:14

Колапс Партизана у Атини, Нан срушио црно-бијеле

Трећа четвртина је кобна по кошаркаше Партизана.

Партизан Панатинаикос
Фото:МН ПРЕСС

Трећа четвртина је кобна по кошаркаше Партизана. Панатинаикос је у том периоду на крилима Кендрика Нана сломио београдски тим и на крају је дошао до важне побједе 91:69 у Евролиги.

Партизан је одлично почео меч. Играли су стрпљиво у нападу, тражили добра решења и водили 17 минута. У том периоду сјајан је био Стерлинг Браун који је убацио 14 поена.

Међутим Панатинаикос је успио да у финишу друге четвртине преко Кендрика Нана ухвати прикључак а затим и да пређе у вођство.

А онда је услиједио тотални колапс у трећој четвртини што се често догађа играчима Партизана у овој сезони. Готово осам минута нису постигли кош, па је грчки тим у потпуности загосподарио паркетом.

Расположени Нан је погађао из свих позиција а нису помогли ни тајм - аутови које је узео тренер Жељко Обрадовић. Једноставно игра београдског тима се у потпуности распала.

Панатинаикос је на крају треће и почетку посљедње четвртине направио серију 25:0 којом је сломио сваки отпор ривала и стигао до побједе

У побједничком тиму бриљирао је Кендрик Нан са 26 поена и седам скокова , док је код Партизана Стерлинг Браун убацио 16 поена, али већину у првом дијелу.

Подијели
Large banner