Politika
24.10.2025.
18:35
Svečana akademija Narodne skupštine Republike Srpske
Banjaluka

У току је свечана академија Народне скупштине Републике Српске.
Академија се одржава у Културном центру Бански двор, а присуствују јој предсједник Народне скупштине Ненад Стевандић, предсједник Милорад Додик, премијер Саво Минић, потпредсједник Владе Србије Ивица Дачић, изасланик предсједника Србије Милош Вучевић, министри у Влади Српске, српски представници у заједничким институцијама.
Присутни су и бивши предсједници Скупштине и бивши посланици, затим градоначелници и начелници општина, те бројни представници друштвеног и јавног живота.
Подсјећамо, Народна скупштина Републике Српске основана је 24. октобра 1991. године, као Скупштина српског народа у БиХ.
Одлуку о томе донијели су посланици изабрани на изборима у јесен 1990. године.Истог дана, на конститутивној сједници Скупштине српског народа у БиХ, донесени су и други акти међу којима се политичким значајем истичу Одлука о остајању српског народа у заједничкој држави Југославији и Одлука о расписивању и провођењу плебисцита српског народа у БиХ.






