Политика
14.07.2026.
14:44
Стевандић: Нико се не отима за мјесто у ОХР, због одлучности Српске
Предсједник Народне скупштине РС Ненад Стевандић: Одлучност Републике Српске спријечила избор новог високог представника

АУТОР
Александар Стојановић
Одлучност Републике Српске довела до тога да се нико не залијеће на столицу високог представника, рекао је за РТРС предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, реагујући на немогућност договора у ПИК-у о избору новог високог представника.
- Сви треба да знају да је Република Српска својому упорношћу истрпила покушај да нас потпуно униште, и Владу Српске и предсједника и Народну скупштину Српске. Народна скупштина Српске је била одлучујућа брана која је вратила ауторитет и Влад и предсједника Српске и онемогућила да ти људи буду буквално протјерани, када буду под међународном тортуром - рекао је Стевандић.
Стевандић је истакао да је Милорад Додик остао у политичком смислу главна фигура, јер из његове партије су и предсједник Влад и предсједник Републике Српске.
Рекао је да је Република Српска створила геополитичке успјехе у Москви, Вашингтону, Пекингу и у дијелу европских земаља.
- Није лако сјести у ту столицу у вријеме новог геополитичког ресета свијета, гдје су се Срби добро уклопили и гдје имају спољнополитичке алате - рекао је Стевандић.
Додао је да ће одлучност сачувати Републике Српске.
- Дошли смо у позицију да се са нама разговара и да се и ми питамо - јасан је Стевандић.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.





