Политика
11.05.2026.
16:06
Сљедеће године „Дани Српске у Санкт Петербургу“
Делегација Санкт Петербурга тренутно борави у тродневној посјети Републици Српској гдје, поводом одржавања „Дана Санкт Петербурга у Републици Српској“, остају до 13. маја

У сједишту Владе Републике Српске данас је одржан састанак Радне групе између Републике Српске и Санкт Петербурга, којем је, као предсједавајући Радне групе, присуствовао и министар за европске интеграције и међународну сарадњу Златан Клокић.
Клокић је истакао значај међусобне сарадње, која траје пуне двије деценије, нагласивши да су досадашњи односи између Српске и Санкт Петербурга примјер континуиране и садржајне сарадње у бројним областима — од економије, трговине и администрације, до културе, образовања, науке и технологије, али да постоји и простор за додатно проширење сарадње на нове области, саопштено је из ресорног министарства.
- Током састанка разговарано је о наредним корацима и наставку сарадње, те изради нове Мапе пута за сарадњу за период 2027-2029, с обзиром да стара истиче крајем ове године. Тим поводом, предвиђено је да се током године одржи још један састанак како би се потврдиле наведене активности - наводи се у саопштењу.
Сљедеће године у фокусу Радне групе биће обиљежавање 20 година од потписивања Споразума о сарадњи између Влада Републике Српске и Санкт Петербурга, а у наредном периоду очекује се и организовање „Дана Српске у Санкт Петербургу“.
Делегација Санкт Петербурга тренутно борави у тродневној посјети Републици Српској гдје, поводом одржавања „Дана Санкт Петербурга у Републици Српској“, остају до 13. маја.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Додик: Сорека, вријеме је за Pizzа Responsabilitа
Политика
14:31

Каран: Са Санкт Петербургом његујемо посебно интензивну и садржајну сарадњу у бројним областима
Политика
14:05

Петровић: Куцнуо је час да идемо разједињени
Политика
13:37



