Large banner

Политика

05.06.2026.

11:52

Разговори са ММФ-ом: У Српској се очекују инвестиције од чак 6,6 милијарди КМ

У Републици Српској се очекују инвестиције од 6,6 милијарди КМ, док је са делегацијом ММФ-а разговарано о фискалним изазовима и поскупљењу енергената.

Минић и делегација ММФ
Фото:Уступљена фотографија

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић, заједно са министром финансија Зором Видовић, разговарао је данас у Бањалуци са делегацијом Међународног монетарног фонда, у оквиру редовних, годишњих консултација са ММФ-ом.

Током састанка, Минић је представио кључне фискалне параметре и очекивања економског раста за ову годину, те нагласио да нас у овој години очекује снажан инвестициони циклус, укључујући и масовна улагања у пројекте јавне инфраструктуре.

Како је истакнуто, кроз јавне пројекте биће инвестирано 600 милиона КМ, док укупан, очекивани износ инвестиција у Републици Српској достиже 6,6 милијарди КМ.

С друге стране, представници ММФ-а, на челу са шефом Мисије Давидом Амалглобелијем, изнијели су очекиване фискалне показатеље за Републику Српску, са посебним освртом на пројектоване изгледе у контексту глобалних изазова са којим се суочавамо, а посебно растом цијена енергената.

Такође, разговарано је о реформским мјерама које ће бити предузете у наредном периоду, усмјереним у правцу јачања конкурентности привреде и креирања повољног пословног окружења.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner