Политика
16.02.2026.
16:40
ПСС позвао опозицију на разговоре, сматрају да могу понудити кандидата за инокосну функцију
ПСС сматра да може понудити квалитетног кандидата за појединачне дужности за опште изборе 2026. године

Покрет Сигурна Српска позива друге опозиционе партије на окупљање, на јединствен фронт за промјене власти и система у Републици Српској, на разговоре о заједничком наступу на општим изборима 2026. године, саопштио је Драшко Станивуковић, предсједник ПСС-а након сједнице Предсједништва у Бањалуци.
"Ово је званична иницијатива којом отварамо и формалне и неформалне контакте, како би се постигао заједнички циљ - боља, праведнија, развијенија, некорумпирана Република Српска и побједа на изборима 2026. године. У наредном периоду започећемо разговоре а најприје са Српском демократском странком а затим и са свима који желе промјене у Републици Српској", поручено је из Предсједништва ПСС-а.
ПСС сматра да може понудити квалитетног кандидата за појединачне дужности за опште изборе 2026. године. Све опозиционе партије требају се сагласити да кандидују особе које имају највеће шансе, без робовања квотама и заступљености појединачних партија.
ПСС осуђује и веома је забринут обновом и промоцијом фашизма и усташтва у региону. Као веома конкретну мјеру, предложићемо Парламентарној скупштини БиХ и Народној скупштини Републике Српске доношење Закона о забрани промо фашистичких и нацистичких идеологија у Босни и Херцеговини, поручио је предсједник ПСС-а.
Он је казао да ПСС тражи детаљну информацију од власти Републике Српске о конкретним плановима за изградњу меморијалног комплекса у Доњој Градини.
„Након више деценија само вербалне расправе, још увијек се не види никакав напредак у обиљежавању овог масовног стратишта и симбола страдања нашег народа у Другом свјетском рату. Сматрамо изградњу меморијалног комплекса приоритетом нове власти Републике Српске“, поручио је Станивуковић.
Станивуковић је поручио да ПСС позива на хитно и свакодневно засједања надлежних да се деблокира нови гранични прелаз на Градишци.
„Колоне наших грађана, који су из економских разлога отишли из наше земље, а долазе својим кућама и породицама, чекају сатима на улазак и излазак из земље, а гранични прелаз Градишка је најгори примјер гужви. Власти БиХ су одговорне у конкретној ситуацији да отварање прелаза одмах ријеше“, поручено је са Предсједништва ПСС-а.
Станивуковић је поручио и да ПСС припрема пакет мјера за дјецу, родитеље и демографске политике. У оквиру ширег пакета политика предложићемо Народној скупштини Републике Српске: Закон о заштити младих на друштвеним мрежама и Закон о подршци родитељима са дјецом са тешкоћама у развоју,
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






