Политика
15.02.2026.
14:50
Предсједник Владе Кантона Сарајево поднио оставку!
Ук је навео да је глас младих важнији од функције коју обавља, те преузима одговорност, али да ће наставити да води процесе док не буде именован нови премијер Кантона Сарајево

Предсједник Владе Кантона Сарајево Нихад Ук поднио је данас оставку након што су млади људи изашли на улице и затражили одговорност због трамвајске несреће у којој је погинуо двадесетрогодишњи младић, а четворо људи повријеђено.
Ук је навео да је глас младих важнији од функције коју обавља, те преузима одговорност, али да ће наставити да води процесе док не буде именован нови премијер Кантона Сарајево.

Возачу трамваја није одређен притвор: Одлука дочекана овацијама
Он је рекао да ће са својим колегама дати све од себе да се сазна истина и преузме одговорност за саобраћајну несрећу, као и да се врати вјера у систем који мора бити транспарентан, праведан и сигуран.
У протекла три дана грађани су у Сарајеву изласком на мјесто погибије младића у трамвајској несрећи тражили да власт у Кантону Сарајево преузме одговорност за ову несрећу.

Сарајево: Грађани блокирали саобраћајницу у близини мјеста трамвајске несреће
У несрећи која се догодила у четвртак, 12. фебруара, погинуо је Ердоан Моранкић из Брчког, студент Академије ликовних умјетности у Сарајеву, када је, док се налазио на трамвајској станици, трамвај изненада искочио из шина.
Повријеђене су четири особе, међу којима и седамнаестогодишња дјевојка којој је усљед задобијених повреда ампутирана нога.
Возач трамваја Аднан Касаповић /48/ ухапшен је након несреће.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Цвијановић: Најоштрије осуђујем ужасне и узнемирујуће сцене из Широког Бријега; Очекујем да утврде све околности и одговорност
Политика
14:01

Раковић: Покушаји разбијања српске државе немају успјеха, Срби данас нису слаби
Политика
13:50

(ВИДЕО) Стевандић у Орашцу: Сретењем је Српска најближа слободи и Србији
Политика
13:36



