Политика
19.10.2025.
15:42
Покрет одбрана Српске: Подршка Додику и одлукама Народне скупштине
Истрајна борба за мир, стабилност и просперитет Републике Српске и свих на овим просторима, других и другачијих се наставља, наводе из Покрета

Покрет одбрана Српске поздравља и подржава државничке и национално одговорне кораке које је предузео предсједник Милорад Додик а који су реализовани са посљедњим Одлукама Народне скупштине Републике Српске. -Предсједник Додик је показао посебни патриотски и политички одговоран однос током истрајне борбе за позиционирање Републике Српске и српског народа у борби за мир, стабилност и просперитет на цјелокупном простору БиХ и региона. У овој тешкој борби, са огромним несразмјерама у политичкој и свакој снази, предсједник Додик са сарадницима, Влада и Народна скупштина су извојевали једну од стратешких побједа за Српску и српски народ- наводе из Покрета одбрана Српске.
Они наводе да је ово најважнија побједа и стратешки успјех послије Дејтонског мировног споразума.
- Заустављен је фронтални, подмукли и рушилачки напад на Српску са главним циљем отимања њене имовине, ломљење политичке и колективне воље, те коначна девастација уставих надлежности. То је спријечено и заустављено. Република Српска је показала виталност и снагу, препозната је и призната као субјект међународних односа. Фактор мира и стабилности у БИХ и шире - наводи се у саопштењу.
Како кажу, Додик је поднио највећу индивидуалну и политичку жртву - жртву за Републику Српску и српски народ.
-То је посебна врлина, лидера и националног вође. Ово је национални подвиг вриједан поштовања сваког човјека коме је Република Српска, мир и просперитет на првом мјесту - рекли су.
Из Покрета су позвали све патриотске снаге у Републици Српској да се окупе око Додика.
-Истрајна борба за мир, стабилност и просперитет Републике Српске и свих на овим просторима, других и другачијих се наставља. Увјерени смо да са националним јединством и са вођством предсједника Додика Република Српска и сви добронамјерни у БИХ и региону имају реалну и одрживу перспективу - поручују из Покрета одбрана Српске.
Препоручени садржај

Цвијановић: Вријеме за налажење рјешења или за прихватање чињенице да нема рјешења
Политика
19.10.2025.

Потписан споразум: Република Српска добила нови покрет
Политика
19.10.2025.

Амиџић: Додик показао политичку мудрост и одговорност
Политика
19.10.2025.



