18.03.2025.
08:29
Kako je objavljeno u štampanom izdanju ovog lista, realna opcija je da ga otmu i izmjeste na tajnu lokaciju
Sud BiH donio je rješenje kojim je prihvaćen prijedlog Tužilaštva BiH da se odredi pritvor lideru Republike Srpske Miloradu Dodiku, premijeru Radovanu Viškoviću i predsjedniku Narodne skupštine REpublike Srpske Nenadu Stevandiću. Kako "Novosti" saznaju, realna opcija je da bi u bliskoj budućnosti britanski faktor u sadejstvu sa dijelom bošnjačkih političkih i bezbjednosnih struktura, kao i članova misije "Althea" mogao da izvrši otmicu Milorada Dodika.
Kako je objavljeno u štampanom izdanju ovog lista, realna opcija je da ga otmu i izmjeste na tajnu lokaciju. Objašnjavaju da je indikativno da je nalogom vanustavnog Tužilaštva BiH za privođenje obuhvaćen i Stevandić, koji bi u slučaju da je Dodik spriječen da obavlja dužnost preuzeo funkciju do raspisivanja predsjedničkih izbora.
Kako piše ovaj list, ukoliko bi sve ovo bilo realizovano i u Srpskoj instalirane za zapadni i bošnjački faktor podobne vladajuće strukture, zvanični Beograd bi se sasvim izvjesno suočio sa gubitkom uporišta u srpskom entitetu, a po svemu sudeći i sa aktiviranjem nove "lansirne rampe" za najrazličitije vidove hibridnih napada na Srbiju, sa potencijano nesagledivim posljedicama po ukupan srpski etnički korpus.
"Osim razrade ovakvih planova Bošnjaci raspiruju i informativni rat. Nakon sastanka u Sarajevu s Komisijom za bezbjednost Parlamenta FBiH, federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak istakao je da će Dodik i njegovi saradnici biti uhapšeni", pišu Novosti.
Novosti u svom tekstu podsjećaju na izjave koje su ovih dana se pojavljivale u javnosti od strane bošnjačkih političara, te na korake koje je Republika Srpske preduzela u cilju zaštite Dejtonskog sporazuma.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
-2.8°C
Mar 19, 2025