Политика
24.06.2026.
17:32
"Минићи са Космета моји су исто колико и Минићи из Српске"
Саво Минић примио ученике са Косова и Метохије у Бањалуци, истичући значај повезивања и заједничких српских веза

АУТОР
Провјерено Инфо
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић истакао је да га је данас искрено обрадовао сусрет и разговор са троје дивне дјеце са Косова и Метохије са којима дијели презиме.
- Минићи са Косова и Метохије моји су исто колико и Минићи из Републике Српске. У времену када нас дијеле границе, неправда и политичке тензије овакви сусрети подсјећају да су наше везе много јаче од било каквог наметања - навео је Минић на друштвеној мрежи Икс.
Искрено ме је обрадовао сусрет и разговор са троје дивне дјеце са Косова и Метохије са којима дијелим презиме. Минићи са Косова и Метохије моји су исто колико и Минићи из Републике Српске.
У времену када нас дијеле границе, неправда и политичке тензије овакви сусрети подсјећају… pic.twitter.com/nege3Rny2A
— Саво Минић (@minic_savo) June 24, 2026
Минић је поручио да сва дјеца овог свијета заслужују безбрижно дјетињство, осмијех, љубав и прилику да одрастају у миру.
У сједишту Владе Републике Српске у Бањалуци данас је уприличен свечани пријем за 550 ученика и просвјетних радника са Косова и Метохије који бораве у Српској у оквиру програма "Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске".
Пријему су присуствовали предсједник Републике Српске Синиша Каран, премијер Српске Саво Минић, министар просвјете и културе Боривоје Голубовић и предсједник Одбора за помоћ Србима на Косову и Метохији Милорад Арлов.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Додик: Током "нервозног" телефонског позива ја сам се смијао, а Изетбеговић се немушто бранио и правдао
Политика
16:32

Јавор: Када Бакир хвали папир из Сарајева, јасно је против кога је писан
Политика
16:07

Шпирић: Што више мржње буде према Српској, то ће бити мање БиХ у њој
Политика
15:42



