Large banner

Политика

14.04.2026.

21:08

Минић: Станивуковић није способан да направи власт нити да буде градоначелник

Истакао је да шест година Станивуковић продаје слике и видео-клипове

Минић: Станивуковић није способан да направи власт нити да буде градоначелник
Фото:Провјерено.инфо

Премијер Републике Српске Саво Минић изјавио је да градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић није способан да направи власт нити да буде градоначелник.

- То Бањалука види, Бањалука је бирала вас, али и одборнике - рекао је Минић током ТВ емисије са Станивуковићем.

Истакао је да шест година Станивуковић продаје слике и видео-клипове.

Упитао је који је пројекат урадио и завршио, осим Видиковца, као и шта је све обећао.

- Реците ми, да за ових шест година један ваш пројекат који је ваша идеја, да сте га ви пројектовали, уклопили у регулациони планови, финансирали и завршили, осим видиковца. Да ли се сјећате шта сте све обећали? Знате ли када сам схватио да нема са вама шта причати? Када је завршен мост у Чести, ви сте направили неки клип гдје кажете да сте ви направили. Па не би га завршили још четири године. Ја дођем као представник Владе и кажем реците шта нисмо завршили - навео је Минић.

минић станивуковић

(УЖИВО) ТВ сучељавање Минић-Станивуковић

Замјерио је да Станивуковић иде све вријеме на личну причу, те упитао шта је са свим оним што је обећао, углавом инфраструктурне пројекте и рјешавање питања која се тичу грађана.

Указао је да због њега трпе грађани Бањалуке.

- Када сте одлучили да дођете овдје жељели сте да себе промовишете као кандиатата за предсједника Републике Српске. Колико Устав има чланова и који регулише предсједника Републике Српске - питао је Минић Станивуковића који му није одговорио на то питање.

Минић је рекао је да градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић није поштовао процедуре приликом преласка границе са Хрватском и да је због тога приведен, али да је то покушао представити на други начин.

- Идете у Хрватску и нећете да отворите кофер и онда иде информација да је ухапшен Станивуковић. Истог тренутка тражио сам од министра унутрашњих послова да се контактира Влада Хрватске да видимо зашто је ухапшен. У том моменту иде Станивуковић са бубицом на мосту, све се снима, дају се изјаве. Није живот перформанс", итакао је Минић током ТВ емисије са Станивуковићем у Бањалуци.

Он је додао да је Станивуковић једини градоначелник у Републици Српској који има обезбјеђење, те да није испунио ниједно обећање грађанима.

- Када сте дошли у Градску управу било је 731 запослених. Сада има 820 и правите систематизацију на 1.225 радника. Бањалука је наша љепотица. Она је моја колико и ваша. Сада је неочишћена и прљава. Сви о томе причају - навео је Минић.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner