Large banner

Политика

04.12.2025.

10:12

Кошарац: Форто ускраћује новац Српској

Кошарац је подсјетио да је Савјет министара у јуну прошле године усвојио одлуку о утврђивању намјене дијела средстава уплаћених од дозвола за коришћење радио-фреквентног спектра

Staša Košarac
Фото:SRNA

Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац упозорио је данас да министар комуникација и транспорта у Савјету министара Един Форто крши усвојене одлуке Савјета министара и ускраћује новац намијењен Републици Српској.

"Нека Форто објасни зашто то ради, умјесто што на дневном нивоу трује јавност испразним популистичким фразама и неутемељеним оптужбама на рачун СНСД-а и Српске", навео је Кошарац.

Он је подсјетио да је Савјет министара у јуну прошле године усвојио одлуку о утврђивању намјене дијела средстава уплаћених од дозвола за коришћење радио-фреквентног спектра за пружање услуга путем мобилних приступних система.

Том одлуком, истиче Кошарац, утврђена је намјена дијела средстава уплаћених од дозвола за коришћење радио-фреквентног спектра за пружање услуга путем мобилних приступних система у износу од 50.000.000 КМ.

"Јасно је дефинисано да је Влада Републике Српске корисник средстава за пројекте дигиталне трансформације и развоја саобраћаја на подручју Републике Српске. Министарство на чијем челу је Форто задужено је да са корисницима средстава, у овом случају Владом Српске, закључи уговор о коришћењу средстава", написао је Кошарац на "Инстаграму".

Међутим, истиче он, Форто до данас тај уговор није потписао са Владом Српске, за разлику од влада Федерације БиХ и Брчко дистрикта.

"Необјашњиво је да Форто избјегава да реализује одлуку Савјета министара и исплати планирана средства Српској. Отворено питам - зашто Форто крши одлуке Савјета министара и да ли на овај начин жели да отме новац од Републике Српске?", навео је Кошарац, који је и министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара.

Large banner