Large banner

Политика

12.05.2026.

20:41

Каран: Сарадња са Санкт Петербургом суштинска сарадња српског и руског народа

"Овај пријем је доказ управо тог пријатељства, ово је наша заједничка жеља да Република Српска и Санкт Петербург још даље и снажније успоставе ту сарадњу", истакао је Каран.

ИЗВОР: Срна
Каран: Сарадња са Санкт Петербургом суштинска сарадња српског и руског народа
Фото:SRNA

Предсједник Републике Српске Синиша Каран рекао је вечерас да је сарадња Српске са Санкт Петербургом суштински сарадња српског и руског народа.

Каран је, обраћајући се на свечаном пријему у Бањалуци поводом Дана Санкт Петербурга у Републици Српској који је организовала Влада Санкт Петербурга, рекао је да је ово доказ пријатељства српског и руског народа и жеље да се сарадња још снажније успостави.

"Овај пријем је доказ управо тог пријатељства, ово је наша заједничка жеља да Република Српска и Санкт Петербург још даље и снажније успоставе ту сарадњу", истакао је Каран.

Каран је изразио част и задовољство присуством свечаном пријему који организује Влада Санкт Петербурга.

"Ово је прилика да још једном вечерас потврдимо да се наши стратешки односи са Руском Федерацијом темеље на међусобном поштовању, разумијевању и искреном пријатељству", рекао је Каран.

Он је подсјетио на бројне реализоване пројекте и сусрете на највишем нивоу који потврђују снажну опредијељеност да се та сарадња додатно унаприједи.

"Идуће године славимо 20 година наше сарадње – најдуже сарадње са било ким. Направићемо нови пројекат гдје ћемо дићи нашу сарадњу на још већи ниво", навео је Каран.

Предсједник Српске подсјетио је да је до сада сарадња са Сант Петербургом у областима културе, здравства, образовања, науке, привреде подигнута на највиши ниво.

"Та сарадња изродила је сарадњу свих наших институција, наших људи и наша два народа", истакао је Каран.

Предсједник Комитета за спољне послове Санкт Петербурга Јевгениј Григорјев, домаћин свечаног пријема, у поздравном говору рекао је да Срби из Републике Српске и Србије и Руси гаје и чувају исту вјеру.

"Потпуно вас разумијемо и разумијемо једни друге", рекао је Григорјев.

Он је навео да су односи Срба и Руса историјски, те да су довели и до вечерашње свечаности и сарадње.

"Успјели смо да сачувамо нашу вјеру и душу, и настављамо да се крећемо напријед. Може бити пуно ријечи, а мало дјела. Ми смо срећни по том питању. Наш предсједник Владимир Путин је много урадио. Захваљујем се нашем пријатељу, поштованом другу, /Милораду/ Додику", истакао је Григорјев.

Свечаном пријему, који је организован у сједишту Владе Републике Српске у Бањалуци, присуствовали су министри у Влади Српске, предсједавајућа Вијећа народа Српске Сребренка Голић, потпредсједник Народне скупштине Српске Ања ЉУбојевић, посланици у парламенту Српске, те бројне званице.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner