Large banner

Политика

18.02.2026.

12:55

"Каран ће достојно и непоколебљиво штитити интересе Српске"

Матијашевић је пожелио Карану успјех у раду и да настави са стабилизацијом и јачањем Републике Српске као основом опстанка и просперитета свих народа и грађана, саопштено је из Покрета "Одбрана Српске"

Синиша Каран
Фото:Борислав Здриња/ ЗИПА ФОТО

Предсједник Покрета "Одбрана Српске" Дарко Матијашевић изразио је увјерење да ће предсједник Републике Српске Синиша Каран, у условима стратешке борбе за опстанак Српске, достојно и непоколебљиво наставити да штити њене интересе.

Матијашевић је пожелио Карану успјех у раду и да настави са стабилизацијом и јачањем Републике Српске као основом опстанка и просперитета свих народа и грађана, саопштено је из Покрета "Одбрана Српске".

Он је указао да је Република Српска у протеклих неколико година била изложена немилосрдном, подмуклом и стратешком удару с циљем њене државотворне елиминације, а да се предсједник Милорад Додик лично, уз сараднике и народну подршку, фронтално и одважно упустио у одсудну битку - битку за опстанак Српске и Срба на овим просторима.

"Свјесни смо значаја и цијене која је плаћена, а у историју српских витезова уписао се предсједник Додик, који је сада у тешким условима, у бици за опстанак свих нас, био први и као врховни командант побиједио и сачувао народ и Републику Српску", рекао је Матијашевић.

Он је напоменуо да је Додик лично, као народни вођа и лидер Срба, поднио надљудски терет и платио цијену у име свих, а да су грађани, потомци и ветерани славних ратова то препознали и подржали избор Карана за предсједника, који је, како је истакао, и Додиков, али и народни избор.

Нови предсједник Републике Српске Синиша Каран положио је јуче свечану заклетву у Народној скупштини.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner