Large banner

Политика

14.05.2026.

08:40

Хитна сједница Дома народа: На дневном реду плате и европски закони

Дом народа БиХ данас разматра измјене закона о платама, служби у ОС БиХ, безбједности саобраћаја и сет европских закона из области патентних права.

Хитна сједница Дома народа: На дневном реду плате и европски закони
Фото:SRNA

Дом народа Парламентарне скупштине БиХ разматраће данас на хитној сједници приједлоге закона о измјени и допуни Закона о платама и накнадама у институцијама БиХ, чији је предлагач Представнички дом.

Пред делегатима ће се скраћеном поступку наћи и Приједлог закона о измјени Закона о служби у Оружаним снагама БиХ у другом читању, чији је предлагач делегат Џемал Смајић.

На сједници би требало и да буде разматран и захтјев Представничког дома за разматрање Приједлога закона о измјенама и допунама Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ по хитном поступку.

Пред делегатима ће се наћи и приједлози европских закона – о патенту, о измјенама и допунама Закона о индустријском дизајну, о жигу, о заштити пословне тајне као права интелектуалног власништва, о заштити топографија полупроводничких производа, о заступању у области права индустријског власништва, те о мјерним јединицама у БиХ.

Приједлози ових закона разматраће се у другом читању, а њихов предлагач је Савјет министара.

На дневном реду сједнице су и захтјеви Представничког дома за разматрање Приједлога закона о измјени Закона о јавним набавкама и Приједлога закона о допунама Кривичног закона БиХ, који ће се разматрати по хитном поступку.

У другом читању требало би да буде разматран и Приједлог закона о измјенама и допунама Закона о управном поступку чији је предлагач Савјет министара.

Сједница је заказана за 12.00 часова.

Вијести из исте рубрике


Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner