Large banner

Политика

27.02.2025.

12:08

Đokić potvrdio da se sprema novo poskupljenje struje

On kaže da je proces proizvodnje struje sve skuplji, da su elektrane stare i da se oslanjaju na opremu u koju je potrebno ulagati

Đokić potvrdio da se sprema novo poskupljenje struje
Фото:Ustupljena fotografija

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić potvrdio je da “Elektroprivreda RS” traži novo povećanje cijene struje, pravdajući to sve većim troškovima proizvodnje.

On kaže da je proces proizvodnje struje sve skuplji, da su elektrane stare i da se oslanjaju na opremu u koju je potrebno ulagati.

“Država nema fond iz kojeg bi uzimala taj novac i ulagala u hidroelektrane i termoelektrane da bi one mogle nesmetano da rade. To se mora ostvariti na krajnjem proizvodu”, kazao je Đokić.

Dodao je da svi materijali koji su potrebni za pogonsku spremnost elektrana konstantno rastu što povećava troškove proizvodnje energije, piše CAPITAL

Takođe, kaže on, rastu i troškovi distributivne mreže.

“Troškovi u rudarskoj proizvodnji su visoki i stalno rastu od energenata do opreme i mehanizacije. To sve povećava troškove ERS-a. Moramo da prihvatimo promjene cijene, ali je naša politika da i dalje imamo najnižu cijenu električne energije u odnosu na zemlje regiona”, rekao je Đokić.

Zanimljivo je da u poslanici opozicije sinoć na sjednici spomenuli ovu temu, a da je premijer Radovan Višković dobacio da ERS neće dobiti saglasnost za novo poskupljenje.

Оставите ваш коментар:

НАПОМЕНА:  Коментарисање вести на порталу  ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.

Large banner