Large banner

Политика

30.04.2026.

18:07

Додик из Чикага: Поносан на Теслу који је овдје заувијек промијенио свијет

Милорад Додик је током посјете САД одао почаст Николи Тесли у Чикагу, истичући његову визију као вјечни подсјетник на снагу српског ума.

Милорад Додик Чикаго
Фото:Уступљена фотографија

Лидер СНСД-а Милорад Додик објавио је на друштвеним мрежама фотографије са видиковца зграде Џон Хенкок у Чикагу, граду у којем је Никола Тесла свијету показао снагу идеје и знања.

Додик је истакао да је поносан гледајући у мјесто гдје је један Србин оставио траг који траје до данас.

Додик је нагласио да гледа на мјесто гдје је на Свјетској изложби 1893. године Никола Тесла први пут освијетлио велики простор наизмјеничном струјом и заувијек промијенио свијет, побиједивши у визији и знању оне који су мислили да је немогуће.

"За нас је то више од историје - то је подсјетник на снагу ума, слободе и храбрости да се иде испред времена", написао је Додик на друштвеним мрежама.

Додик борави у САД, гдје га очекују важни сусрети, разговори и обраћања, као и уручење награде на Универзитету Џадсон.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner