Large banner

Политика

20.04.2026.

12:31

Човић: Адемовић крши Пословник

Човић је указао да Адемовић крши Пословник о раду Дома народа

Човић: Адемовић крши Пословник
Фото:SRNA

Члан Колегијума Дома народа Парламентарне скупштине БиХ Драган Човић изјавио је данас да заказивање сједница мимо Пословника и без договора Колегијума не води функционисању и рјешавању виталних питања, те да није добар начин рада предсједавајућег овог дома Кемала Адемовића.

Човић је навео ће се сада на Колегијуму, заједно са другим чланом Николом Шпирићем и предсједавајућим Дома народа Кемалом Адемовићем покушати да постигне договор о томе како кроз Пословник обезбиједити функционисање.

Суђење Бањска

СЛУЧАЈ БАЊСКА: Одбрана износи завршне ријечи пред судом у Приштини

- Свједоци сте да, скоро годину, годину и по дана нема правог начина рада - рекао је Човић, након што хитна сједница, на чијем је дневном реду био Приједлог измјена Закона о акцизама, није одржана због недостатка кворума.

Човић је указао да Адемовић крши Пословник о раду Дома народа.

- Ова хитна сједница данас што је била, заказана је без договора Колегијума. Евидентно само у сврху предизборне кампање која се већ води - рекао је Човић.

Он је нагласио да начин рада, који је успостављен прије годину дана, не води ничему.

Човић је поручио да је намјера у наредних педесетак дана, док предсједава Адемовић, сазвати сједницу Дома народа која ће имати "проточност" и на чијем ће дневном реду бити све тачке око којих не постоји оптерећење и за које ће све бити за.

- Видјели сте који су редни број два европска закона на данашњем дневном реду. Очигледно је да се не покушава ријешти витално питање, него да се нађе кривац и покуша активирати јавност у предизборну сврху - рекао је Човић.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner