Large banner

Политика

19.06.2026.

13:04

Амиџић: Добро што је избјегнута црна листа манивала на којој су Сјеверна Кореја и Иран

БиХ на сивој листи Манивала отежава пословање, али је избјегнута црна листа, поручио министар Амиџић

Амиџић: Добро што је избјегнута црна листа манивала на којој су Сјеверна Кореја и Иран
Фото:SRNA

Стављање БиХ на сиву листу Манивала отежаће и пословање, али да је добро што је избјегнута позиција црне листе на којој су Сјеверна Кореја и Иран, поручио је данас министар финансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић.

- Сива листа отежава пословање у БиХ, али не ограничава га на начин како то појединци желе да представе. На овој листи налазе се и Румунија и Монако - рекао је Амиџић.

Навео је да су јасно дефинисани услови да БиХ не буде на сивој листи, али да "неко под те услове жели да провуче одређене ствари које би подразумијевале пренос надлежности".

Школа у Ади

Огласила се полиција о инциденту у школи: Радијатор пао на ученицу

- У БиХ смо се, кроз причу о европском путу неријетко одрицати дијела својих права. БиХ не мора бити на сивој листи уколико колеге из ФБиХ буду прихватиле реалности, које су више техничке природе, умјесто да од тога праве политичко питање - рекао је он и додао да је ово проблем са политичким Сарајевом које није добило државу по завршетку рата и сада у миру на сваки начин настоје да имају једну државу, која би се звала БиХ и која не би имала ентитете.

Поручио је да колеге из ФБиХ дају политички контекст овом питању.

- Желим да то што прије рјешимо. Република Српска неће одустати од својих принципа, као што нисмо одустали ни када је у питању отварање новог граничног прелаза у Градишци. Остали смо чврсто при својим ставовима, али смо отворили гранични прелаз - нагласио је Амиџић и поључио да Српска чврсто на својим позицијама и неће дозволити да било ко из Сарајева одлучује о томе шта ће се радити у Бањалуци.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner