16.05.2025.
11:26
Završen trilateralni sastanak Ukrajine, SAD i Turske
Očekuje se da će prvi direktni pregovori između Rusije i Ukrajine od proljeća 2022. godine početi na istom mjestu u 11.30 časova.

U Istanbulu je završen sastanak predstavnika Turske, Sjedinjenih Američkih Država i Ukrajine, koji je održan u predsjedničkoj palati Dolmabahče, a koji je trajao nešto više od sat vremena, rekli su izvori u turskom Ministarstvu spoljnih poslova agenciji Anadolija.
U ukrajinskoj delegaciji su bili šef predsedničkog kabineta Andrij Jermak, ministar odbrane Rustem Umerov i ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha, prenose ukrajinski mediji.
Američku delegaciju na trilateralnom sastanku prdstavljali su državni sekretar Marko Rubio, specijalni izaslanik Kit Kelog i ambasador SAD u Turskoj Tom Barak.
Tursku su predstavljali šef Nacionalne obaveštajne organizacije Ibrahim Kalin i šef Ministarstva spoljnih poslova Hakan Fidan.
Očekuje se da će prvi direktni pregovori između Rusije i Ukrajine od proljeća 2022. godine početi na istom mjestu u 11.30 časova. Rusku delegaciju predvodi pomoćnik predsjednika Vladimir Medinski.
On je ranije izjavio da je cilj direktnih pregovora sa ukrajinskom stranom uspostavljanje dugoročnog mira i rješavanje osnovnih uzroka krize, navodi agencija.
Ostavite Vaš komentar:
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.