Large banner

Свијет

28.06.2026.

10:53

Аустралија удвостручује казне за друштвене мреже: За кршење забране до 99 милиона долара

Влада Аустралије најавила је драстично пооштравање казни за технолошке гиганте који крше закон о минималној старости за кориштење друштвених мрежа. Покренута истрага против пет великих платформи.

Аустралија удвостручује казне за друштвене мреже: За кршење забране до 99 милиона долара
Фото:Pexels

Аустралијска влада најавила је данас да ће удвостручити максималну казну за платформе које крше законе о минималној старости за кориштење друштвених мрежа на 99 милиона долара.

Измјена закона предвиђа и да ће комесар за е-безбједност моћи да примора компаније друштвених медија да доставе доказе о корацима које су предузеле како би се придржавале забране, преноси Би-Би-Си.

Власти у Аустралији покренуле су истрагу јер наводно пет забрањених платформи за дјецу млађу од 16 година Фејсбук, Инстаграм, Снепчет, Тикток и Јутјуб не поштују прописе.

У извјештају, Комисија за е-безбједност, која је независни регулатор у земљи, навела је да је седам од 10 дјеце млађе од 16 година, која су имала налог на друштвеним мрежама прије забране, и даље имало "извјестан приступ" тим мрежама, преноси Срна.

У Аустралији је од 10. децембра прошле године дјеци млађој од 16 година забрањен приступ на 10 кључних платформи друштвених медија.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner