Свијет
13.03.2026.
21:05
(ВИДЕО) Иран напао Израел балистичким ракетама
За сада нема извјештаја да је у нападу било повријеђених

Иранска балистичка ракета испаљена вечерас ка централном Израелу наводно је носила касетну бојеву главу, показују снимци и прелиминарне процјене војске, док за сада нема извјештаја да је у нападу било повријеђених.
Један од погодака, за који се претпоставља да је изазван потпројектилом или фрагментима касетне муниције, изазвао је пожар на крову зграде у граду Шохам, наводи Тајмс оф Израел.
More than 20 explosions were heard in central Israel: it was an attack by Iran using ballistic missiles with cluster warheads. pic.twitter.com/1xP0xVJCeD
— NEXTA (@nexta_tv) March 13, 2026
Истовремено, израелски Канал 12 јавља да је неколико зграда оштећено након што су ракете пале у ширем подручју Тел Авива.
Канал 14 наводи да ја забиљежено и неколико пожара у близини аеродрома Бен Гурион.
Такође је пријављен кратер на ауто-путу након удара касетне муниције, док је у граду Ришон Лезион оштећено више аутомобила.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Цијене нафте расту због наставка блокаде Ормуског мореуза
Свијет
20:03

Ердоган: Турска неће бити увучена у рат са Ираном након ракетног инцидента
Свијет
19:30

Сијарто: Балтик игра како Зеленски свира, Будимпешта брани свој суверенитет
Свијет
18:14



