Свијет
19.02.2026.
10:22
"Унија жели да продужи сукоб у Украјини"
Он је навео да тренутно није видљив било какав стварни конструктиван допринос Европљана, јер њихова агенда то онемогућава

Европа жели да борбе у Украјини трају што је дуже могуће, а њени поступци спријечавају сваки конструктиван допринос рјешењавању сукоба, изјавио је замјеник руског министра спољних послова Александар Грушко.
"Њихов тренутни план је да омогуће да се борбе на украјинској територији наставе што је дуже могуће", рекао је Грушко, одговарајући на питање новинара агенције ТАСС у вези са улогом Европљана у процесу рјешавања сукоба.
Он је навео да тренутно није видљив било какав стварни конструктиван допринос Европљана, јер њихова агенда то онемогућава.
"Ако погледамо поступке Европљана, они раде све супротно томе да помогну у обнављању мира у Украјини. То укључује политичку, економску, финансијску и војну подршку кијевском режиму, као и њихов став о условима за закључивање мира", нагласио је Грушко.
Он је додао да нико од лидера ЕУ не говори о формули која укључује поуздане гаранције безбједности за Русију, нагласивши да је то кључни услов за било какво рјешење сукоба у Украјини.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Лавров: Европа је деградирала, али и даље постоје гласови разума
Свијет
10:16

Наредни састанак о Украјини поново ће бити одржан у Женеви
Свијет
10:05

Сијарто: Трамп се залаже за мир широм свијета
Свијет
09:52



