Свијет
08.11.2025.
14:10
Ухапшене три дјевојке због планирања терористичких напада
Како је наведено, оне су неколико седмица планирале насилан терористички напад на неки кафић или концертну дворану у Паризу, преноси портал РТЛ.

Три жене, старости 18, 19 и 21 годину, ухапшене су и оптужене за терористичку завјеру и планирање напада у Паризу, саопштили су данас истражитељи.
Како је наведено, оне су неколико седмица планирале насилан терористички напад на неки кафић или концертну дворану у Паризу, преноси портал РТЛ.
До хапшења три жене и подизања оптужнице против њих довела је истрага Националног антитерористичког тужилаштва (ПНАТ), која је успјешно окончана прије обиљежавања десете годишњице смртоносног терористичког напада 13. новембра 2015. године у Паризу.
Према тврдњи неименованог извора блиског овом случају, потенцијална мета још није била прецизно одређена, али је трочлана група посебно разматрала могућност напада на концертне дворане и барове.

Вулић: Изетбеговићеви позиви на политичку ликвидацију Додика су потез очајника






