Large banner

Свијет

21.06.2026.

19:54

Трамп најавио могућност наплате путарине у Ормуском мореузу

Предсједник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да би САД могле да "преузму контролу" над Ормуским мореузом уколико не буде постигнут споразум са Ираном.

Трамп најавио могућност наплате путарине у Ормуском мореузу
Фото:Printscreen/Mape

Трамп је упозорио иранске преговараче који се налазе у Швајцарској гдје се воде разговори о регионалном договору и нуклеарном програму.

"Можда ћемо морати да преузмемо мореуз. Ако не постигну договор, наплаћиваћемо путарину", рекао је Трамп за Фокс њуз.

Иранској страни је поручио да затварање мореуза не би било у њиховом интересу, јер ако то учине онда више "немају државу".

Он је додао да би Сједињене Америчке Државе могле да постану, како је навео, "анђео чувар" мореуза и да би у том случају контролисале 20 одсто нафте која пролази кроз ову кључну поморску руту.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner