Свијет
11.05.2025.
20:07
Talibani zabranili igranje šaha: Ne uklapa se u islamski zakon
Avganistan

Talibanske vlasti zabranile su igranje šaha širom Avganistana zbog toga što bi, kako su navele, šah mogao da bude izvor kockanja koje je nezakonito u toj zemlji, izjavio je danas avganistanski zvaničnik u oblasti sporta Atal Mašvani.
On je rekao da se šah prema islamskom zakonu smatra vrstom kockanja koja je zabranjena na osnovu zakona koji je donijet prošle godine, prenio je Arabnews.
Mašvani je naveo da avganistanska nacionalna šahovska federacija nije održala nijedan zvanični događaj u protekle dvije godine, kao i da je "imala nekih problema na nivou rukovodstva".
Talibani stalno nameću stroge zakone i propise od preuzimanja vlasti 2021. godine, a posljednjih godina su ženama zabranili da se bave sportom.
Talibanske vlasti su prošle godine zabranile slobodne borbe, kao što su mješovite borilačke vještine (MMA) u profesionalnim takmičenjima, navodeći da su previše "nasilne" i "problematične u pogledu šerijata".
Тагови:
Оставите ваш коментар:
НАПОМЕНА: Коментарисање вести на порталу ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.


