Large banner

Свијет

03.03.2025.

20:15

Starmer: Korišćenje zamrznute ruske imovine veoma teško

Pitanje korištenja zamrznute ruske imovine veoma je teško, ali će London nastaviti da radi na pravnom mehanizmu u tu svrhu, rekao je britanski premijer Kir Starmer u Donjem domu britanskog parlamenta.

ИЗВОР: Срна
Starmer: Korišćenje zamrznute ruske imovine veoma teško
Фото:SRNA

"Što se tiče same imovine, to je veoma komplikovano pitanje, a ne jednostavno. Ali mislim da to moramo da uradimo, i radim na tome da istražimo koje su mogućnosti barem zajedno sa drugim zemljama. Međutim, neću se pretvarati da će to biti jednostavno", rekao je Starmer.

Premijer se izjasnio i protiv trenutnog ukidanja antiruskih sankcija u slučaju prekida vatre, dodajući da one treba da ostanu na snazi kao ključni dio "arsenala zemlje".

Оставите ваш коментар:

НАПОМЕНА:  Коментарисање вести на порталу  ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.

Large banner