Свијет
17.06.2026.
07:38
Снажан потрес јачине 6,7 степени погодио Индонезију: Оштећене болнице, куће и путеви
У земљотресу јачине 6,7 степени на индонежанском острву Сулавеси погинула је једна особа, 38 је повријеђено, а причињена је и велика материјална штета.

АУТОР
Провјерено Инфо
У земљотресу јачине 6,7 степени Рихтерове скале, који је у уторак погодио дио острва Сулавеси у централној Индонезији, погинула је најмање једна особа а повријеђено је 38 људи, саопштили су данас званичници.
У потресу, чији је епицентар регистрован око 43 километра југоисточно од Палуа, на дубини од око десет километара, оштећене су куће и инфраструктура, преноси АП.
Снажан потрес натјерао је људе да изађу из станова и да бјеже на отворена подручја у и око Палуа, града који има око 400.000 становника, који је главни град покрајине Централни Сулавеси.
Према ријечима портпарола Националне агенције за управљање катастрофама Абдула Мухарија, неколико болница је евакуисало пацијенте, а према прелиминарном извјештају 38 особа је повријеђено и пребачено је у оближњу болницу, међу којима је било и 13 са тешким повредама.
Мухари је казао да је земљотрес изазвао велику штету на зградама и инфраструктури, укључујући на 67 кућа, шест вјерских објеката, четири јавна објекта, два моста, две владине зграде и три пословне зграде.
Потрес је пресјекао дионицу покрајинског пута који повезује град Палу са сусједним регентским областима Сиги и Посо.
Индонежанска агенција за метеорологију, климатологију и геофизику забиљежила је да се најмање 71 накнадни потрес осјетио током цијелог дана.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






