Свијет
17.03.2026.
14:50
Сијарто: Брисел припремио одлуку о потпуној забрани увоза руске нафте
Он је на конференцији Мађарске трговинске коморе у Будимпешти упозорио да ће снабдијевање енергентима постати прескупо ако се Мађарској забрани куповина јефтине нафте

Званичници ЕУ су припремили одлуку о потпуној забрани увоза руске нафте и намјеравају да је представе 15. априла, три дана након парламентарних избора у Мађарској, изјавио је мађарски министар спољних послова и трговине Петер Сијарто.
Он је на конференцији Мађарске трговинске коморе у Будимпешти упозорио да ће снабдијевање енергентима постати прескупо ако се Мађарској забрани куповина јефтине нафте.
- Зато смо спремни да се боримо. Ако побиједимо 12. априла, онда ћемо се 15. априла борити против Брисела, како Будимпешти не би могао да забрани куповину повољне руске нафте - додао је Сијарто.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






