Large banner

Свијет

10.08.2026.

18:40

Санду о паду дрона: Директна посљедица рата у Украјини која угрожава све нас

Након паду дрона у селу Крокмаз, предсједница Молдавије Маја Санду поручила је да рат у Украјини директно угрожава безбједност земље.

Дрон Молдавија
Фото:Принтскрин

Предсједник Молдавије Маја Санду изјавила је данас да је пад дрона на југоистоку земље директна посљедица рата у Украјини, након што се летјелица срушила и експлодирала у селу Крокмаз, при чему је избио пожар и оштећено неколико објеката, али није било повријеђених.

"Оштро осуђујем најновије нарушавање нашег ваздушног простора", написала је Санду у објави на друштвеној мрежи X, додајући да је инцидент "директна посљедица руског рата" и да "угрожава све нас".

Санду је навела да је "ризик по људске животе у нашем региону стваран и све већи" и поручила да то "мора да престане".

Дрон се, како пише бриселски Политико, срушио у селу Крокмаз, у близини југозападне Украјине која је истог дана била изложена снажном руском ракетном и нападу дроновима.

Након прелиминарне анализе остатака летјелице, молдавска полиција саопштила је да би могло бити ријечи о "дрону налик ракети".

срушена црква

Одбор за заштиту права Срба у ФБиХ пита Исламску заједницу: Ко је рушио православне цркве?

Молдавска полиција је навела да до сада на територији Молдавије није пронађена ниједна друга летјелица тог типа и да се истрага наставља како би се утврдили "тачан тип и поријекло летјелице, као и околности инцидента".

Прошле недјеље молдавска полиција пронашла је остатке руског дрона типа "Геран-2" у близини села Валени на југу Молдавије.

Након ових инцидената, Министарство спољних послова Молдавије опозвало је свог амбасадора у Русији на консултације.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner