Large banner

Свијет

20.11.2025.

19:25

Рубио сутра са европским званичницима о мировном плану

Приједлог предвиђа да се подручја Донбаса прогласи демилитаризованом зоном, док би Сједињене Државе и друге земље признале Крим и Донбас као законити дио Русије.

ИЗВОР: Срна
Рубио сутра са европским званичницима о мировном плану
Фото:SRNA

Амерички државни секретар Марко Рубио разговараће сутра са европским званичницима задуженим за националну безбједност о њиховој забринутости због мировног плана администрације за рјешавање сукоба у Украјини, објавио је лист "Волстрит џурнал".

Лист наводи да европске дипломате тврде да нису били укључени у израду мировног плана администрације предсједника Доналда Трампа.

Портал "Аксиос" објавио је раније да Вашингтон одржава "тајне консултације" са Москвом како би развио нови мировни план за рјешавање сукоба, сличан оном којим је окончан рат у Гази.

РК Борац

Драма у РК Борац: Куваља одбија примопредају дужности

Приједлог предвиђа да се подручја Донбаса прогласи демилитаризованом зоном, док би Сједињене Државе и друге земље признале Крим и Донбас као законити дио Русије.

"Фајненшел тајмс" је објавио да план од 28 тачака, такође, укључује смањење америчке војне помоћи Кијеву, признавање званичног статуса канонске Украјинске православне цркве и проглашење руског као државног језика у Украјини.

Осим тога, Кијев ће бити обавезан да смањи своје оружане снаге.

telefon

Аустралија уводи забрану друштвених мрежа за млађе од 16 година

У међувремену, у Кијеву су у току разговори између америчке делегације, у којој учествују секретар америчке војске Данијел Дрискол и два генерала, и украјинских званичника о оживљавању мировних преговора са Русијом.

Large banner