Свијет
10.02.2026.
04:28
Пуцњава у средњој школи у Америци: Јаке полицијске снаге на терену, има повријеђених
Мериленд

Званичници савезне државе Мериленд саопштили су да је у понедјељак послијеподне дошло до пуцњаве у једној образовној установи, при чему је најмање једна особа рањена ватреним оружјем. Пуцњава се догодила у средњој школи Томас С. Вутон, која је одмах стављена под потпуну блокаду, док су ученици и школско особље уведени у сигурносни режим "потпуног затварања".
На терену су распоређене јаке полицијске снаге које осигуравају школски објект и проводе интензивну истрагу. Надлежни органи потврдили су да су сви путеви који воде према школи тренутно затворени за саобраћај како би се омогућио несметан пролаз полицији и хитним службама.
Родитељима је упућен јасан апел да се не окупљају испред средње школе Томас С. Вутон, већ да се упуте према оближњој основној школи Роберт Фрост, која се налази на адреси 9201 Скот Драјв. Та локација је званично одређена као мјесто за окупљање породица, гдје ће родитељи моћи добити провјерене информације о стању и сигурности ученика.
За сада нема званичних информација о здравственом стању рањене особе, нити о могућем мотиву напада. Полиција савезне државе Мериленд наставила је потрагу за осумњиченим, док се грађанима савјетује да до даљњег избјегавају ово подручје и поштују упуте надлежних служби.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Заплијењено и уништено 10 тона кокаина вриједних 441 милион долара
Свијет
09.02.2026.

Европа у отвореном сукобу с Трампом: Шта пише у извјештају Минхенске безбједносне конференције?
Свијет
09.02.2026.

Сијарто: Критике због настојања да Украјину прими прије Грузије
Свијет
09.02.2026.



